V
logo right slice

Klub Beep Boogie powstał z inicjatywy Małgorzaty Duk (Mounier). Na początku zajęcia odbywały się tylko dla garstki osób, jednak z czasem ludzie przybywali i pozostawali. Stworzyła się grupa przyjaciół razem trenujących, bawiących się i mile spędzających wolny czas również poza zajęciami tanecznymi.

Wraz z rozwojem klubu, do współpracy został zaproszony Marcin Skrzecz, wieloletni tancerz i nauczyciel. Od tej pory staliśmy się jednym z niewielu klubów tanecznych boogie, w którym naucza para tancerzy, instruktorów, choreografów, członków zarządu Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie oraz sędziów w jednym :-)

Nasze pary reprezentują klub Beep Boogie na turniejach tańca w Polsce i zagranicą. Bierzemy udział w pokazach tanecznych oraz różnego rodzaju imprezach,
np.: ustanawianie rekordu Guinessa w 2007 roku, w ilości par tańczących swinga przez 5 min. Zaistnieliśmy w filmach, teledyskach, prasie. Organizujemy wyjazdy szkoleniowe i obozy taneczne.

W klubie Beep Boogie nauczamy głównie tańców swingowych czyli: Lindy Hop, Boogie Woogie, West Coast Swing, Rock and Roll! Przenosimy się do innej epoki!

Roztańczonym krokiem kierujmy się w lata 20. XX wieku do Stanów Zjednoczonych. Tam, w atmosferze skandalu narodził się Charleston, który dał początek jednym
 z najbardziej popularnych swingujących tańców: Lindy Hop, Boogie Woogie oraz Rock and Roll lat 50-tych. Tańce pełne dynamicznych zwrotów i podskoków wymagają sporej wytrzymałości fizycznej. Dawniej gorszyły, dziś są fenomenem na każdej imprezie.

Jeżeli chcesz wzbudzać zachwyt i być królem każdego tanecznego spotkania poznaj kroki tańców swingowych. Te style taneczne, mimo swego wieku nadal zachwycają
i zdobywają coraz to młodszych zwolenników. Z Lindy Hop, Boogie Woogie i Rock and Rollem rozkręcisz każdą imprezę! Lindy Hop swoja nazwę zawdzięcza Charlesowi Lindergh’owi, który w 1927 roku jako pierwszy, samotnie przeleciał między Ameryką Północną a Europą bez międzylądowań i na jego cześć nazwano taniec, który nie miał jeszcze nazwy.

Boogie Woogie do Europy przywieźli amerykańscy żołnierze podczas II wojny światowej. Od tańców towarzyskich różni się większą swobodą, bo można w nim robić co się chce, oczywiście pamiętając o technice. Najwięcej jest w nim zabawy.
W Boogie Woogie bardzo ważna jest interpretacja muzyki. Rock and Roll lat 50’tych jest najprostszą ze swingowych form tanecznych, jak i najmłodszą.

Jeżeli chcesz być mistrzem tańca, najlepiej pobierać nauki w profesjonalnej szkole, która specjalizuje się w swingowych technikach. Na spotkania z Lindy Hop, Boogie Woogie, Rock and Roll’em i West Coast Swingiem możecie wybrać się do Beep Boogie. 

W Beep Boogie nauczysz się swingujących kroków tanecznych od profesjonalistów.
Tańce swingowe to świetna zabawa i sposób na zachowanie dobrej kondycji fizycznej.
Nie zwlekaj więc i już dziś zapisz się na zajęcia!
Zrób coś dla siebie!
Baw się i... tańcz!
Poczuj klimat, który do tej pory znany był tylko ze starych filmów!

Jeżeli chcesz być mistrzem tańca, najlepiej pobierać nauki w profesjonalnej szkole, która specjalizuje się w swingowych technikach. Na 4 spotkania z Lindy Hop, Boogie Woogie i Rock and Roll’em możecie wybrać się w poniedziałkowe popołudnia do Beep Boogie.
 
Pary szkolące się w Beep Boogie reprezentują klub na turniejach tańca w Polsce i zagranicą. Tancerze biorą udział w pokazach tanecznych oraz różnego rodzaju imprezach, np.: ustanawianie rekordu Guinessa w 2007 roku, w ilości par tańczących swinga przez 5 min! W Beep Boogie nauczysz się swingujących kroków tanecznych od profesjonalistów. Boogie Woogie to świetna zabawa i sposób na zachowanie dobrej kondycji fizycznej.
 
Nie zwlekaj więc i już dziś zapisz się na zajęcia! Zrób coś dla siebie! Baw się i... tańcz! Poczuj klimat, który do tej pory znany był tylko ze starych filmów!